דירה להשקעה - כל מה שחשוב לדעת לפני שקונים

לפני כמה חודשים החליטו במשרד האוצר להוריד את המס על דירה שניה ל-5% כדי לעודד את הרוכשים המתעניינים בדירה להשקעה. בעקבות המהלך ועל אף המצב של ירידות בביקושים בתקופת מגפת הקורונה, חל זינוק חד במכירות בחודש אוגוסט של כ-23%! לחצו כאן כדי להכנס לכתבה שמסקרת את הנתונים.

 

איך יודעים שדירה שאנו הולכים לרכוש, היא אכן דירה להשקעה מוצלחת?

 

נצא לסיור באזור של הדירה הפוטנציאלית עבורינו ובשכונות הצמודות כדי להכיר את האזור, חשוב מאד לדבר עם אנשים שחיים בשכונה, זה יכול לתת לכם רקע מצויין ע ל האזור. נבדוק האם יש תוכניות עתידיות לפינוי בינוי או התחדשות עירונית. הדבר החשוב ביותר כשקונים דירה להשקעה הוא לא להסתמך על שמועות, אלא על עובדות ולכן כדאי לבדוק כל השקעה לעומק. ז”א ללכת לאגף הנכון בעירייה ולשאול את השאלות הנכונות לגבי האזור של הדירה הפוטנציאלית לרכישה.  אם ידוע שהבניין בו ממוקמת הדירה מיועד לפינוי בינוי, כדאי מאד להתקשר לחברה שמיועדת לטפל בפרויקט כדי לקבל תמונה על מעמד הפרויקט, הסיכוי לצאתו את הפועל ומה צפי הזמן לפינוי.

 

שאלות שכאי לבחון: דירה להשקעה

  1. האם הדירה ממוקמת במרחק נסיעה קצר מצירי תנועה מרכזיים?
  2. האם הדירה ממוקמת במרחק נסיעה קצר מתחנת הרכבת הקרובה?
  3. האם האזור נמצא בפיתוח?

 

בדקו מה המחירים באזור. ניתן לעשות זאת בקלות ע”י כניסה לאתר הנדל”ן הממשלתי, ע”י אתר מפות ישראל, או ע”י אתר ראשות המיסים – מידע נדל”ן.

לכניסה לאתר הנדל”ן הממשלתי לחצו כאן.
לכניסה לאתר מפות ישראל לחצו כאן.

לאתר רשות המיסים – מידע נדל”ן לחצו כאן.

 

חשוב לדעת:

אתרים אלו אכן מספקים לכם מידע על מחירי הדירות שנמכרו. הבעיה שהמידע לא תמיד מדויק, או שהמידע חלקי, כך שלהשוות דירה שנמכרה בבניין הסמוך לא תמיד תהיה רלוונטית אם אנכם יודעים אם הפרמטרים של הבניין השכן דומים לפרמטרים בבניין שאתם בודקים. כדי להתגבר על הבעיה, רצוי להשתמש בשירותיו של מתווך מהאזור שמכיר ויודע לעשות את ההשוואה באופן מקצועי.

 

אחרי שחקרתם לעומק את העניין ונמצא כי הדירה מתאימה להיות דירה להשקעה עבורכם, זה הזמן לבדוק האם יש בידכם את היכולת לרכוש את הדירה. האם אתם צריכים משכנתא? אם כן, האם יש לכם אישור עקרוני ממספר בנקים לקחת הלוואה?
מומלץ בשלב הזה לקחת יועץ משכנתאות מומחה שבוודאות יחסוך לכם זמן והרבה כסף.
לחצו כאן למחשבון משכנתא שייתן לכם תמונה כללית לגבי החזרי המשכנתא הצפויים לכם בעסקאות נדל”ן.

 

כאשר רוכשים דירה להשקעה יש הוצאות שצריך לקחת בחשבון מעבר לשכר טרחה לעו”ד, למתווך וליועץ המשכנתאות. יש כמובן לקחת בחשבון את מס הרכישה במיוחד אם הדירה היא לא הדירה הראשונה שאתם עומדים לקנות. לחצו כאן לכניסה לסימולטור מס רכישה של משרד האוצר.

 

לסיכום:

צאו לשטח, תחקרו לעומק, ותעזרו באנשי מקצוע – כך תמצאו את הדירה להשקעה הטובה ביותר עבורכם.

 

בהצלחה!

 

שחר חסיד,
יועץ נדל”ן ומומחה לשיווק דיגיטלי
הדרך הנכונה – ייעוץ נדל”ן

אולי יעניין אותך גם...
שכונת ארגמן נס ציונה

שכונת ארגמן נס ציונה

שכונת ארגמן נס ציונה היא השכונה החדשה ביותר בנס ציונה היום והיא נחשבת למבוקשת היוקרתית ביותר בעיר בזכות התכנון המתקדם של השכונה והסמיכות…

למאמר המלא →
דירה להשקעה

דירה להשקעה – כל מה שחשוב לדעת לפני שקונים

לפני כמה חודשים החליטו במשרד האוצר להוריד את המס על דירה שניה ל-5% כדי לעודד את הרוכשים המתעניינים בדירה להשקעה. בעקבות המהלך ועל אף המצב של..

למאמר המלא →
איך מוכרים דירה

איך מוכרים דירה בדרך הנכונה?

החלטתם למכור את דירת 4 חדרים שלכם בשכונת הוואלי בנס ציונה (לדוגמא)? בשעה טובה. אם גם אתם חושבים שפרסום כמה תמונות בפייסבוק או ביד 2 זה..

למאמר המלא →
אחוזת הנשיא - רחובות

שכונת אחוזת הנשיא – רחובות

במאמר זה נסקור את שכונת אחוזת הנשיא ברחובות מכמה בחינות. שכונת אחוזת הנשיא ממוקמת בצפון רחובות בסמוך לכביש העוקף דרך מנחם בגין המוביל לכביש 40 לכיוון..

למאמר המלא →
שכונת וואלי נס ציונה

שכונת הוואלי – נס ציונה

את שכונת הוואלי התחילו לבנות בתחילת שנות ה-2000 על אדמות הפרדסים של כפר אהרון. השכונה נבנתה עבור משפחות שחיפשו מקום טוב, עם מערכת חינוך טובה ופארק..

למאמר המלא →
בלעדיות בתיווך – למה אני צריך את זה

בלעדיות בתיווך – למה אני צריך את זה?

החלטתם למכור את הנכס? שיהיה בשעה טובה. בטח עלו בכם מספר שאלות: האם למכור לבד או לתת בלעדיות בתיווך? אתם בוודאי שוקלים את האופציות השונות שיאפשרו..

למאמר המלא →
back to top

מוכרים את הנכס?

מלאו פרטים וקבלו תוכנית שיווק מלאה לנכס שלכם ללא התחייבות!

ניתן להסיר את המייל מרשימת התפוצה בכל עת | למידע נוסף ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו.

הדרך הנכונה – ייעוץ נדל”ן | שיווק מתקדם לנכסים

מוכרים את הנכס?

מלאו פרטים וקבלו תוכנית שיווק מלאה לנכס שלכם ללא התחייבות!

ניתן להסיר את המייל מרשימת התפוצה בכל עת | למידע נוסף ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו.