fbpx
הדרך הנכונה - נכסים ומשכנתאות
0 0 הצבעות
דירוג מאמר/פוסט/נכס

טיפים למשכנתא בדרך הנכונה

עומדים לפני לקיחת משכנתא ? – קבלו כמה טיפים שיסייעו לכם רגע אחד לפני.

 • 1. החלטתם לרכוש דירה חדשה, או לשדרג לדירה גדולה יותר? אתם בעצם נמצאים כמה רגעים מנטילת ההלוואה הארוכה, הגדולה והמשמעותית ביותר בחייכם.
  נשאלות השאלות, האם אתם יודעים מה הסכום הטוב עבורכם? מה מסלולי המשכנתא הכי טובים עבורכם? מה אחוז המימון שאתם צריכים?
  אז רגע לפני, קבלו טיפים חשובים שיוכלו לסייע לכם להתנהל אל מול הפקיד/ה בבנק ויעזרו לכם להתנהל באופן נכון יותר בדרך לעסקה הגדולה בחייכם.
  זה בדיוק הרגע לבדוק מה ההון העצמי שיש לכם עבור רכישת הדירה (מזומן, תוכניות חסכון, קרן השתלמות, עזרה מהמשפחה). קחו בחשבון עלויות נוספות שלא ניתן לקחת בחשבון כהון עצמי כגון, עו"ד, מתווך, יועץ משכנתאות, מיסים, שיפוץ, עלות פתיחת תיק משכנתא, שמאות ועוד. את העלויות הנוספות נחסיר ממהון העצמי ובהתאם נבדוק מה המשכנתא המקסימלית שתוכלו לקבל בהתאם לרגולציה של בנק ישראל.
 • 2. כעת בדקו מה החזר החודשי שתאים עבורכם תוך התחשבות בעתיד. עפ"י הרגולציה, בנק ישראל מאשר לבנקים החזר הלוואה של עד 40% מההכנסה הפנויה למשק בית. בפועל הבנקים אישרו בממוצע 26.44% מההכנסה הפנויה למשק בית (ממוצע מינואר 2021 עד נובמבר 2021). ההמלצה שהמשכנתא לא תעלה על 30% מההכנסה הפנויה.

קרטריונים לקבלת משכנתא לפי הנחיות בנק ישראל

נכס ראשון
נכס להשקעה
משפרי דיור
מינוף נכס קיים
עד 75% מימון
עד 50% מימון
עד 70% מימון
עד 50% מימון – מבוטל
באוקטובר 2021 בנק ישראל ביטל
את האפשרות למנף נכס קיים כדי
לצנן את שוק הדיור
את המשכנתא ניתן לקבל עד גיל 75 (חריגים עד 80) ולמקסימום 30 שנה
יחס החזר עד 40% מקסימום מההכנסה הפנויה
נתוני אשראי תקינים בעבר ובהווה
תקינות הנכס הנרכש ברמה התכנונית והמשפטית
חובת ביטוח חיים – ניתן לקבל פטור מעל גיל 60 ולחריגים פחות מ-60
 • 3. בבואכם לבנק, חשוב שתכירו את מסלולי ההלוואות השונים בעת לקיחת משכנתא. ללא ידע מקדים, אתם עשויים ליטול משכנתא שלא תאיר פניכם בעתיד. המסלולי שתבחרו, יקבעו את רמת הסיכון של המשכנתא, באיזה מידה תהיה ההלוואה חשופה לשינויים בריביות, במדד וכדומה. תמהיל לא נכון בסיבת ריביות ומדד שעולה, עשוי לנפח את החוב שלכם לבנק.
 • 4. המסלולים הם אלה שישפיעו על ההחזר החודשי בטווח הקרוב והרחוק. הכלל אומר, ככל שתפרסו את המשכנתא ליותר שנים, כך ההחזר יהיה קטן יותר אך הריביות יהיו גדולות יותר ויחס ההחזר לבנק יהיה גבוהה יותר. עם תכנון נכון של התמהיל, ניתן יהיה להוזיל את הריביות ובכך להקטין את יחס ההחזר לבנק.
 • 5. כלל נוסף שחייבים לקחת בחשבון – ככל שאחוז המימון על הדירה הנרכשת גבוה יותר, כך הריביות שהבנק יציע לכם יהיו גבוהות יותר. לעיתים תוספת של 15-20 אלף שקלים בתוספת להון העצמי עשויים להיות משמעותיים בריביות שהבנק יציע עבור המימון וזאת עוד סיבה שכדאי לתכנן תמהיל נכון.
 • 6. הכי קל ללכת לבנק בו מתנהל החשבון עו"ש שלכם, יחד עם זאת, לכו לבנק או שניים נוספים כדי שיהיה לכם מדד להשוואה הן ריביות והן בתמהיל שכל בנק מציע. ידע מביא כח במו"מ הסופי לקבלת המשכנתא. במידה וקיבלתם הצעות טובות יותר מהבנקים הבם לא מתנהל העו"ש שלכם, הציגו את הריביות הטובות יותר לסניף שלכם. שימו לב, ישנם בנקים שיהיו מוכנים לתת לכם הצעה טובה יותר במידה ותעבירו את התנהלות העו"ש לכם לבנק שלהם. ההצעה הטובה יותר יכולה להתבטא בתנאים טובים להלוואה נוספת לצורך הגדלת ההון העצמי, או כל הצעה אחרת שתשפיע על תמחור הריביות הכוללות למשכנתא שתיקחו.
 • 7. בשעה טובה בחרתם בנק וחתמתם על המסמכים? נהדר! כאן לא נגמר הסיפור. המשכנתא תלווה אתכם לשנים רבות. אף אחד לא יודע מה צופן העתיד וכל תכנון לטווח הארוך מצריך בדיקה ואף הערכות מחדש כל כמה שנים. ההמלצה היא לבדוק ייתכנות לחיסכון בעת מיחזור משכנתא כל 4-5 שנים. איך יודעים אם כדאי למחזר? הכלל הוא ככל שעמלת הפירעון יותר גדולה, כך הסיכוי לחיסכון במשכנתא יותר גדול.

שימו לב! תכנון לא נכון, יכול לעלות לכם הרבה מאד כסף בעלות הכוללת של המשכנתא, לכן אני מזמין אתכם לשעת ייעוץ ראשונית ללא עלות. כל מה שאתם צריכים לעשות, זה למלא פרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם.

 

למחשבון משכנתא לחצו כאן >>

שחר חסיד
יועץ נדל"ן ומשכנתאות

יש לכם שאלה, רוצים להגיב? כתבו כאן למטה, מבטיח להשיב בהקדם.

0 0 הצבעות
דירוג מאמר/פוסט/נכס
הרשם
להודיע ​​על
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות

לתיאום שיחת ייעוץ ראשונית טרם לקיחת משכנתא, ויצירת קשר מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

מדד המחירים לצרכן 15.6.2022: 0.5%+  |  מדד תשומות הבניה 15.6.2022: 0.5%+  |  ריבית הפריים: 2.25%  |  ממוצע ריביות צמודות מדד: 2.49%  |  ממוצע ריביות לא צמודות: 2.87%

0
אשמח לדעתכם, אנא הגיבוx