fbpx
לוגו - משרד תיווך ברחובות והסביבה

בלעדיות בתיווך – למה אני צריך את זה?

האזינו למאמר:  

החלטתם למכור את הנכס? שיהיה בשעה טובה. בטח עלו בכם מספר שאלות: האם למכור לבד או לתת בלעדיות בתיווך? אתם בוודאי שוקלים את האופציות השונות שיאפשרו לכם לעשות זאת נכון ומהר.

בלעדיות בתיווך – למה אני צריך את זה

להלן כמה נקודות שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם:

 

 • רבים מאתנו חושבים שפרסומים אלה או אפילו הצבת שלט גדול במרפסת הבית יוכלו לעשות את העבודה. בנוסף, אנחנו משוכנעים ביכולות ובכישורים שלנו ומאמינים שאנחנו יכולים להסתדר יפה מאוד ולמכור לבד, גם ללא עזרתו של משרד תיווך מקצועי.
  בפועל, המציאות היא אחרת ורבים שמנסים לבד מגלים שזה עסק לא פשוט כפי שחשבו. מהר מאוד תגלו שרוב הפניות אליכם הם של מתווכים, שכנים שמעוניינים לשאוב מידע על ערך הנכס שלכם, של קונים לא רציניים שבודקים מהי הגמישות שלכם במחיר בטרם ביקרו בנכס כלל ועוד. הקונים שכבר מגיעים לביקור לא יודעים בכלל האם הדירה מתאימה לצרכים שלהם בגודל החדרים, הסלון, המטבח, האם היא מוארת עבורם וכד’ ובינתיים הנכס שלכם הופך לתחנת רכבת עמוסה ונוצרת “טיילת” מיותרת בבית.
  בשיווק בלעדי – כל הפניות מגיעות אלינו ואנו מפעילים סינון – אנו יודעים לדובב את הלקוח הפוטנציאלי כדי לדעת אם הנכס אכן עשוי להתאים לו, האם יש לו יכולות לעמוד בעלות העסקה, מהי מוטיבציית הקנייה שלו (למשל לקוח שטרם מכר את הדירה שלו, לא בטוח שמוטיבציית הקניה של גבוהה כמו אחד שכבר מכר), האם זקוק למשכנתא (לקוח שזקוק למשכנתא נצמיד לו יועץ משכנתאות) ועוד. את הצרכים שלו אנו כבר נתרגם לדיוק מרבי לנכס שלכם!
  המטרה – התאמה ודיוק כמו כפפה ליד ובכך להביא לנכס שלכם אך ורק קונים שאיתם נוכל להתקדם לכדי עסקה.

 • רבים מהאנשים שמתנסים במכירת הנכס שלהם באופן עצמאי, קובעים תמחור גבוה אשר לא תואם את מצב השוק ובכך למעשה “מבריחים” קונים בשלים ורציניים הקיימים בשוק.
  בשיווק בלעדי – אנו נערוך עבורכם ניתוח שוק שבו נבדוק את הנכסים המוצעים כרגע למכירה ומהווים מתחרים לנכס שלכם. ההשוואה מתייחסת אך ורק לנכסים דומים. מתוך זה יהיה ניתן לגזור את המחיר הנכון לצאת לשוק ובכך למקסם את המכירה למחיר מקסימלי תוך זמן קצר.

 • כאשר אתם מנסים למכור את הנכס שלכם לבד תמיד קיימת תחושת איבוד הביטחון האישי – תארו לכם מצב שלקוח פוטנציאלי מתקשר אליכם ואין לכם מושג מי מתקשר אליכם, האם הוא אדם הגון כפי שחשבתם כששמעתם את קולו, האם בטוח להכניס אותו לביתכם?
  בשיווק בלעדי – כאמור, הלקוחות עוברים סינון קפדני ולקוחות לא רצויים לא יגיעו לנכס שלכם.

 • כאשר אתם מנסים למכור לבד אין לכם את היכולת לנהל מעקב אחר הקונים והצעות המחיר המתקבלות. תארו לעצמכם מצב שבו קונה הגיע לנכס ואתם רואים שהוא ממש אהב את ביתכם ואף שאל את כל השאלות שלכאורה הביעו עניין אמיתי. ואופס…..הוא יצא מפתח ביתכם בלי לומר מילה. כיצד תנהגו? איך תדעו מה דעתו האמיתית על הדירה? בעיה! אם תתקשרו לשאול, רוב הסיכויים שבמידה והוא מעוניין, הוא לא יספר לכם את כל האמת כדי לא לפגוע לו בסיכוי להוריד אתכם כמה שיותר המחיר, זה במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב, ההתקשרות ללקוח עשויה לחשוף את הלחץ שלכם למכור ולפגוע במו”מ.
  בשיווק בלעדי – המעקב אחר הקונים הנכנסים לנכס שלכם הוא צמוד. לאחר כל ביקור בנכס מתבצעת שיחת מעקב עם הלקוח, לשמוע על התרשמותו, דעתו, מה מפריע לו? האם הוא מוכן להציע הצעת מחיר? האם הוא מעוניין בביקור נוסף? האם הוא זקוק לסיוע באנשי מקצוע? ועוד… וכאן, אנחנו נכנסים לתמונה – לסייע באנשי מקצוע, להציע את הביקור נוסף, לגשר על הפערים , לעדכן בזמן אמת על שינויים במחיר ועוד.

 • לעיתים אתם פוחדים מהמילה “בלעדיות” ונשאלת השאלה למה? אולי כי שמעתם שהדבר כובל אתכם לשיתופי פעולה עם גורמים נוספים? מרבית המתווכים שתפנו אליהם ירצו לעבוד בבלעדיות. כמובן שאתם יכולים לוותר על שירותי המתווכים הללו וליהנות משירותיהם של מתווכים שאינם דורשים זאת. אך שימו לב – מתווך שלא עובד בבלעדיות לא יתאמץ למכור את הנכס שלך! ולא ישקיע משאבים על שיווקו ולבטח לא ידאג לכם למחיר הטוב ביותר על הדירה, אלא יבטיח את המחיר הטוב ביותר לקונה!
  בשיווק בלעדי – אנו מתחייבים לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם כל מתווכי העיר והסביבה ואף מתחייבים לכך בעת חתימה על הסכם ההתקשרות בינינו. בכך אנו מגדילים באופן קיצוני את החשיפה לנכס שלכם, משקיעים משאבים רבים לשיווקו ודואגים למחיר אחיד בכל ערוצי השיווק והכי חשוב, יש מי שיבטיח לכם את המחיר הטוב ביותר על הדירה וידאג לאינטרסים שלכם.

 • כמוכרים עצמאיים, סביר להניח שתשתמשו בלוח האינטרנטי ביד 2 וכל יום מחדש (במקרה הטוב) תקפיצו את המודעה ותקוו לטוב.
  בשיווק בלעדי – אנו נגדיל באופן משמעותי את החשיפה לנכס שלכם ע”י תכנית שיווקית ייחודית לנכס שלכם ומותאמת קהל יעד. תכנית זו תתוכנן באופן מעמיק תוך התייחסות למספר ערוצי שיווק מרכזיים.

 • כמוכרים עצמאיים תגלו שהתהליך הוא לא פשוט ואף מורכב מאוד. תהליך שקשה לעבור אותו לבד ללא ליווי מקצועי. פתאום תגלו שחל עליכם היטל השבחה, מס שבח וכד’ פרמטרים שמשנים את כל תהליך המכירה.
  בשיווק בלעדי – אנו נלווה אתכם מרגע קבלת ההחלטה ועד למסירת המפתח, ניתן פתרונות איכותיים ויצירתיים גם לכם וגם לרוכש שלכם, נלווה את העסקה הן בהיבט המשפטי והמיסוי והן בבעיות מימון ע”י אנשי מקצוע מהטובים בתחום אשר איתם אנו עובדים ובכך נצמצם את “ההפתעות” הלא צפויות.

 • כמוכרים עצמאיים, סביר להניח שאתם מאוד אוהבים את ביתכם, המקום בו יצרתם משפחה, גידלתם ילדים, שיפצתם והשקעתם את מיטב שנותיכם ולכן אתם מעורבים רגשית מה שיקשה עליכם לנהל מו”מ רציונלי.
  בשיווק בלעדי ניהול המו”מ מתנהל על ידנו כגורמים חיצוניים ולכן איננו מערבים אמוציות לתנאי המכר של העסקה. אנו נחתור לצמצום הפערים בין הקונה למוכר כדי לייצר עסקה מנצחת ל-2 הצדדים תוך שמירה על העקרונות המנחים שלכם.

 

לסיכום: 

בעידן של חוסר וודאות בשוק הנדל”ן במיוחד בתקופה זו של מגיפה שפקדה את העולם, אתם נדרשים לאנשי מקצוע מומחים לשיווק הנכס שלכם. אנשי מקצוע בעלי רישיון תיווך ממשרד המשפטים שחברים בלשכת המתווכים הארצית, שעברו הכשרה מקצועית בתחום הנדל”ן ובעלי ניסיון עשיר בעולם השיווק הדיגיטלי.

 
 
 • לתיאום פגישת ייעוץ ללא עלות לחץ/י כאן ליצירת קשר.

 • לכל עסקאות הנדל”ן האחרונות ונתונים אחרים על השכונה לחץ/י כאן.

 • לחיפוש נכסים באתר לחץ/י כאן.

שחר חסיד,
יועץ נדל”ן ומשכנתאות
הדרך הנכונה – נכסים ומשכנתאות

0
אשמח לדעתכם, אנא הגיבוx

שאלון דיגיטלי למבקשי משכנתא

כדי שנוכל לסייע לכם, השקיעו כמה דק' מזמנכם למלא את השאלון
נא למלא את הפרטים האישיים
נא למלא את הפרטי בן/ת הזוג